Herhangi bir sorunuz var mı? Bizimle iletişime geçin!
Mail
PLAY-FIGHT PRACTICE
Bruno Caverna ile Workshop
3 - 4 Haziran / Ankara
Play-Fight (Oyna-Dövüş) pratiği, Formless Arts (Formsuz Sanatların) temellerinden biridir. Uygulama, fizikselliği hareket felsefesiyle örerek, yerçekimine karşı oluşan bilinçsiz direnişlere ve doğuştan gelen bir insanlık hali olarak görünen (fiziksel ve varoluşsal) düşme korkusuna farkındalık katar. Evrimi ve büyümeyi ateşlemek için gerginlikler ve olumsuzluklar gereklidir, fakat bunlar bilincin radarından kaçarak, sıkışma ve birikme yarattığında potansiyel olarak travmatik olaylara dönüşebilir ve bu beden-zihin sisteminde dışsallaştırılan sayısız işlev bozukluğunun kaynağı olabilir.

Fiziksel alıştırmalar, eğlenceli bir yaklaşımla yönlendirilerek, yaşam boyu depolanan gereksiz zararlı gerilim ve tıkanıklıkların fark edilmesi, kabul edilmesi ve dönüştürülmesine odaklanarak bireysel beslenmeyi sağlar. Play-fight Pratiği aynı zamanda yaşam ekolojisini, işbirliği ve karşıtlık arasındaki doğal ve kaçınılmaz bir etkileşim olarak kabul eder. Pratiğin genel amacı, böyle bir ikiliği karşıtlıklar arasında dinamik bir denge araştırması için verimli bir zeminde bütünleştirmektir.

Etkileşimli bir partnerin varlığı, bütün fiziksel egzersizlerin ve antrenmanların parçası olan ayna etkisini ateşlemek için hayati bir önem taşır. İşbirliği ruhunu besleyen ve dürüst bir yüzleşme geliştiren bu çalışma, zayıflıklarımız, korkularımız, inkarlarımız, kaçışlarımız ve kör noktalarımızın bedenlerimizdeki karşılıkları ile ortaya çıkarılır. Bu süreçte, birbirimize metaforik deniz feneri gibi hizmet ederiz, tıpkı bir yol gösteren bir ışık noktası gibi bulanık denizlerde, kişinin kendi derinliklerine kazı yaparken destek ve besleme sağlar. Böylece köklerin derinliğine inilebilir.

DAHA FAZLASINI OKU
PLAY-FIGHT PRACTICE
Oktoposh Studio: Barbaros Mahallesi Büklüm Cadde 76/3 Çankaya – Ankara
NE ZAMAN
Nerede
3 – 4 Haziran
10:00 - 18:00
Ücret
Erken kayıt 23 Mayıs'a kadar: 2000 tl
Normal kayıt: 2500 tl
Aşağıdaki formu doldurduktan sonra sizinle iletişime geçeceğiz
Kayıt
Bruno Caverna, 35 yıldan fazla bir süredir beden-zihin uygulamalarını Jimnastik, Capoeira, Akrobasi, Çağdaş Dans, Kontak Doğaçlama, Taiji, Rus Systema, Watsu, Sörf ve Serbest Dalış gibi çeşitli disiplinlerde çalışarak ve beden-zihin felsefesinden beslenerek, kendi geliştirdiği otantik ve çok disiplinli beden-zihin uygulamalarının öncüsü olmuştur. Bruno, 1995 yılında bir psikiyatri hastanesinde bir capoeira projesi lideri olarak öğretmeye başladı. Son derece zorlu olan bu ortamda, kendi kendine öğrenimin doğası gereği yapıbozumcu bir yaklaşımla çalışması gerekti. Bu farkındalık son 20 yılda dünya çapında 30'dan fazla ülkeye yayılan gelecekteki tüm diğer öğretim projelerinin temelini oluşturacak pedagojik yaklaşımının özünü anlamasına yardımcı oldu. Bruno, nihayetinde, uzun ömürlü ve çeşitli deneyimlerini, kendi uygulamalarında içsel direncin merkez kabul edildiği beden-zihin felsefesine ve pratiğine dönüştürdü. 2012 yılında Play-Fight ve Liquid Body, ömür boyu süren, beden-zihin araştırmalarını etiketlemek için ortaya çıkan otantik uygulamalar oldu. 2016 yılında, uluslararası bir çapta bir topluluğun farkındalığı ile aynı zamana denk gelen olgunluk anında Formless Arts'ı kurdu. Bruno'nun öğretim felsefesi, kristalleşmiş sosyal maskelerimizin ve edinilmiş öz-aldatıcı mekanizmaların sınırlarını hassas bir şekilde ortaya çıkararak birbirimize açıklayıcı bir ayna olmak üzerine kurulmuştur. Sonuç olarak, Bruno, insan kusurlarının yüzleşilmesi ve kendi gölgelerimizin sürekli olarak izlenmesiyle kendimizden bir bütünlük hissi bulabileceğimize, aynı zamanda çatışan bakış açılarına karşı önemli bir hoşgörüyle sanatsal ifade çeşitliliğini tanıyarak saygı göstermemiz gerektiğine inanmaktadır.
BRUNO CAVERNA